Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն ու Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Ֆրանսուազ Ժակոբը օգոստոսի 5-ին համատեղ այց են իրականացրել Տավուշի մարզ:
Իջևանում հանդիպումներ են տեղի ունեցել `
Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանի հետ,
Երևանի պետական համալսարանի Իջևանի մասնաճյուղում տարբեր հասարակական կազմակերպությունների կին ներկայացուցիչների և շահառուների հետ,
«ՍՕՍ մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի այլընտրանքային խնամք ստացող երեխաների, խնամատար ընտանիքի հետ, ուսումնասիրվել են երեխաների խնամքի տրամադրման պայմանները:
Պաշտպանը հանձնառու է ներդնելու իր մանդատին վերաբերելի ամբողջ գործիքակազմը` այցի ընթացքում արձանագրված խնդիրները լուծելու նպատակով։

On August 5, the Human Rights Defender, Anahit Manasyan and UN Resident Coordinator in Armenia, Françoise Jacob made a joint visit to the Tavush province.
The following meetings were held in Ijevan:
With the Governor of Tavush province, Hayk Ghalumyan;
With women representatives and beneficiaries of various non-governmental organizations in Ijevan branch of the Yerevan State University;
With children receiving alternative care in the Armenian Charitable Foundation "SOS Children's Villages", foster family, along with this the conditions of child care provision were studied.
The Defender undertakes to implement all the tools relevant to her mandate to solve the problems identified during the visit.