Այսօր` ապրիլի 10-ին, Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆինլանդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Արյա Մակոնենին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտի խնդիրները, քրեակատարողական հինարկներում անձանց պահման պայմանների հետ կապված մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Ֆինլանդիայի աջակցությամբ Պաշտպանի աշխատակազմի կողմից իրականացվող նախադպրոցական, ինչպես նաև հանրակրթական, երեխայի խնամք իրականացնող հաստատություններում ջրի հասանելիության և սանիտարական պայմանների մշտադիտարկմանը: Քննարկվել են ծրագրի իրականացման ընթացքը և հետագա անելիքները:

Today, on 10 April, the Human Rights Defender Arman Tatoyan received Arja Makkonen, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Finland to Armenia.
Issues related to human rights protection in Armenia and to the detention conditions of persons in penitentiary institutions have been discussed during the meeting.
It was touched upon the monitoring of access to water and sanitation in pre-school, as well as general education and child care institutions, implemented by the Defender's Office with the support of Finland.