Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում և Վրաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումաին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Պրոբացիայի պետական ծառայության գործունեության մշտադիտարկման վերաբերյալ Պաշտպանի հայերեն և անգլերեն արտահերթ հրապարակային զեկույցը:
Յոհաննես Դաուման կարևորել է Պաշտպանի աշխատանքը, մասնավորապես՝ Պրոբացիայի պետական ծառայության գործունեության մշտադիտարկման վերաբերյալ զեկույցում բարձրացված խնդիրներն ու դրանց լուծմանն ուղղված առաջարկությունները:

Today, the Human Rights Defender Arman Tatoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to Armenia and Georgia Johannes Douma.
During the meeting, the Defender’s ad hoc public report (both in English and Armenian) on monitoring of the activities of the State Probation Service was discussed.
Johannes Douma highlighted the work of the Defender, in particular the issues raised in the report on monitoring of the activities of the State Probation Service and the recommendations for their solution.