Մարդու իրավունքների պաշտպան Քրիստիննե Գրիգորյանը մայիսի 27-ին ընդունել է «Ճշմարտության և արդարադատության կենտրոն» (Center for Truth and Justice) հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչներին։
Ողջունելով հյուրերին՝ Պաշտպան Գրիգորյանը ընդգծել է վերջինիս կողմից իրականացվող ինչպես փաստահավաք, այնպես էլ կրթական գործունեության առանձնակի նշանակությունը։
Մատնանշելով Մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատության և Center for Truth and Justice հասարակական կազմակերպության նպատակների ընդհանրությունները՝ տիկին Գրիգորյանը պատրաստակամություն է հայտնել աշխատանքային հարաբերություններ ձևավորելու կոնկրետ ծրագրային առաջարկների շրջանակներում։
Կազմակերպության տնօրենների խորհրդի նախագահ Գոռ Մնացականյանը ներկայացրել է կազմակերպության գործունեության հիմնական ուղղությունները և պատրաստակամություն հայտնել մեկտեղելու ջանքերը՝ առկա մարտահրավերները հասցեագրելու ուղղությամբ։
Կողմերը նախանշել են համագործակցության հնարավոր ուղիները, պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել համատեղ կրթական ծրագրերի իրականացման, այդ թվում՝ Հայաստանի և Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի հաստատությունների ներգրավմամբ։

On May 27, The Human Rights Defender Ms. Kristinne Grigoryan received the representatives of the Center for Truth and Justice non-governmental organization
Welcoming the guests, The Human Rights Defender Ms. Grigoryan emphasized the importance of both fact-finding and educational activities carried out by the Center for Truth and Justice.
Highlighting the common goals of the Office of the Human Rights Defender and the Center for Truth and Justice, Ms. Grigoryan expressed their readiness to establish a working relationship within the framework of specific program proposals.
Mr. Gor Mnatsakanyan, Chairman of the Board of Directors of the organization, presented the main directions of the organization's activity, and expressed their readiness to unite the efforts to address the current challenges.
The sides of the meeting outlined the directions of possible collaboration, and agreed to implement joint educational programs, including with the involvement of the Human Rights Defenders’ institutions of Armenia and Artsakh.