ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը Ժնևում մասնակցում է Աշխարհի մարդու իրավունքներիազգային հաստատությունների ամենամյա բարձրաստիճան հանդիպմանը:
Միջոցառման առաջին օրը Արման Թաթոյանի հանդիպման մասնակիցներին ներկայացրել է «Մարդու իրավունքներիպաշտպանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքի կարգավորումները, ինչպես նաև այն նոր իրավական լուծումները,որոնք կոչված են բարձրացնելու Հայաստանում օմբուդսմանի հաստատության ինստիտուցիոնալ ազդեցությանմակարդակը: Այդ փոփոխությունները կարևորվել են միջազգային գործընկերների կողմից: Կարևորվել են նաև այնփոփոխությունները, որոնք վերաբերում են քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների հետաշխատանքին:
Միջոցառման շրջանակներում նախատեսվում են Արման Թաթոյանի հանդիպումները ՄԱԿ-ի մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց, ինչպես նաև այլ երկրների օմբուդսմանների ու մարդու իրավունքների ազգային հաստատությունների ղեկավարների հետ:

The RA Human Rights Defender Arman Tatoyan participates in the annual high-level meeting of the World Human Rights Institutions in Geneva.
On the first day of the event, Arman Tatoyan presented to the participants of the meeting the regulations of the RA constitutional law on " Human Rights Defender", as well as the new legal solutions aimed at increasing the level of the institutional impact of the Ombudsman's institution in Armenia. These changes were highlighted by international partners. The changes relating to the work with civil society organizations were also highlighted which.
Within the framework of the event, meetings are planned between Arman Tatoyan and a number of UN high-ranking officials, as well as with other Ombudsmen and heads of national human rights institutions.