Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ)՝ ընտրություններում դիտորդական առաքելություն իրականացնող պատվիրակությանը` առաքելության ղեկավար, դեսպան Ժան Պետերսոնի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը Դեսպանը Պետերսոնը ներկայացրել է ընտրությունների ընթացքում դիտորդական առաքելության գործունեության սկզբունքներն ու ելակետային ուղղությունները:
Մարդու իրավունքների պաշտպանն իր հերթին կարևորել է դիտորդական առաքելության դերը` առաջնահերթ համարելով ընտրական գործընթացներում քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանության ապահովման աշխատանքները:
Արման Թաթոյանը  դիտորդներին ներկայացրել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի լիազորությունները և ընտրությունների ընթացքում մարդու իրավունքների պաշտպանության ապահովման ուղղությամբ կատարված և նախատեսվող աշխատանքները: Պաշտպանն իր խոսքում կարևորել է նաեւ դիտորդների և լրագրողների իրավունքների պաշտպանության ապահովման խնդիրները:
Կողմերն իրենց պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու համագործակցությունը՝ ընտրությունների ընթացքում մարդու իրավունքների պաշտպանությունը երաշխավորելու ուղղությամբ:

Today, Arman Tatoyan, the Human Rights Defender held a working meeting with the delegation of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR), performing an observation mission in the elections, headed by the Head of the mission, Ambassador Jean Peterson.
At the meeting, Ambassador Peterson presented the principles of the activities of the observation mission and its key directions during the elections.
In his turn, the Ombudsman attached importance to the role of the observation mission, considering primarily the work for maintenance of the protection of citizens' rights in electoral processes.
Arman Tatoyan presented to the observers the powers of the Human Rights Defender and accomplished planned work for the maintenance of protection of human rights during the elections. The Ombudsman also highlighted the issues of protecting the rights of observers and journalists.
The sides expressed their willingness to continue the cooperation to guarantee the protection of human rights during the elections.